SAVARIA - Megyei Hatókörű Városi Múzeum

Harry Potter és az....Iseum Savariense

Harry Potter fiktív(?!) világának párhuzamba állítása az antikvitás vallástörténetével az Iseum Savariense állandó kiállításának tükrében.
2021. november 13. (szombat) 15 h

Programok:

I. Beszélgetés J. K. Rowling regényének (és a belőlük készült filmeknek) kulturális, nyelvészeti, történeti és vallástörténeti ihletéséről az Iseum állandó kiállításában filmrészletek és műtárgyak párhuzamba állításával.
Beszélget: Sosztarits Ottó (régész) és Nagy Diána (múzeumi tárlatvezető)

A megismert műtárgyak megtekintése az új, varázslatos szemszögből egy mini tárlatvezetés keretében.

II. A vállalkozó szellemű látogatók beosztása a négy roxforti házba a jól ismert Teszlek Süveg segítségével. Mindenkit tulajdonságai szerint.

III. Fakultatív varázslatos programok, kézművesfoglalkozások:
- A pálca választja a varázslót: varázspálcakészítésés és a hozzáhasznált hagyományos alapanyagok megismerése;
- A gyógynövénytan világával való ismerkedés hazánkban is megtalálható növényekkel, Bimba professzort a természettudományban jártas kollégák helyettesítik;
- Mandragórakészítés;
- Bejutás a Hollóhát klubjába, neked sikerül?;
- Fényképkészítési lehetőség egy King’s Cross és a 9 és 3/4-ik vágány ihlette fotófalnál;
- Csillagászat óra a Roxfortban;
- Rúnaismeret és láthatatlan pennával való írástanulás;
- Varázslatos ételek és italok kóstolása a Cake Art kézműves Tortastúdió jóvoltából.

Belépés a múzeumi belépőjegy ellenében. Részletek: http://iseum.savariamuseum.hu/Latogatoknak3/Jegyinformacio_Iseum.html

FELHÍVJUK FIGYELMÜKET, HOGY CSOPORTOK (10 fő felett) ÉRKEZÉSE ESETÉN A PROGRAMON VALÓ RÉSZVÉTEL ELŐZETES BEJELENTKEZÉSHEZ KÖTÖTT!
Jelentkezés: iseumsavariense@savariamuseum.hu

Védettségi igazolvány nem szükséges, de a maszk használata kötelező!

Elengedhetetlen
Statisztikai és marketing